• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Křižánky: Cena Makropulos za spolupráci obce a seniorů

Již tradičně se včera (5. 10. 2016) u příležitosti připomínky Mezinárodního dne seniorů v Národním divadle v Praze uskutečnilo předávání Ceny Makropulos za péči o seniory, které každý rok pořádá občanské sdružení Život 90. Cenu Makropulos představitelům vítězné obce Křižánky předal náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp. Na slavnostní ceremoniál navázalo benefiční představení hudební show v režii Ondřeje Havelky "V rytmu swingu buší srdce mé".

Letošní Cenu Makropulos získaly Křižánky. Tato obec na Vysočině se kvalitou života seniorské populace ve městě a zapojením seniorů do komunitního života zabývá dlouhodobě. Příkladem aktivit je každoročně pořádaná Univerzita třetího věku, která pomáhá seniorům v rozšiřování jejich možností a pozitivně přispívá k aktivnímu životu. Celkový systém péče o kvalitu života starší generace obyvatel je na úrovni České republiky u obce s necelými čtyřmi sty obyvateli velmi ojedinělý. Ukázkové výsledky obce Křižánky v seniorské problematice uznávají města, obce a regiony po celé republice.

„Osobně považuji péči o starší spoluobčany za velmi důležitou a pozornosti hodnou, a to nejen proto, že senioři jsou nejrychleji rostoucí populační skupinou v naší zemi. Naše věda a naše velmi civilizovaná medicína dokáže velmi významně prodloužit délku života, nicméně nejdůležitější není samotná jeho délka, ale především kvalita. Proto dnes s radostí a s úctou oceňujeme projekt, který se nejvýrazněji zasloužil o zkvalitnění života seniorů, který jim umožňuje naplnit nádobu života jim vyměřeného prožitky co nejhodnotnějšími,“ řekl při předávání ceny náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp.
[...]

Křižánky

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Zavádění systému EMAS na městském úřadě

Chrudim

Koncept společenské odpovědnosti v systému řízení úřadu

KRAJ JIHOMORAVSKÝ

Senior Point ve městě

Třebíč

Manažerské účetnictví v podmínkách městského úřadu

Vsetín

Systém EMAS na krajském úřadě

KRAJ MORAVSKOSLEZSKÝ