• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Valašské Meziříčí: Ocenění dobré praxe za Koncepci přípravy na stárnutí

Národní síť Zdravých měst České republiky udělila Valašskému Meziříčí v pořadí již druhé "Razítko Dobré praxe", tentokrát za Koncepci přípravy na stárnutí populace ve Valašském Meziříčí. Ve středu 6. června ocenění na Letní škole Zdravých měst 2018 v Rožnově pod Radhoštěm převzal místostarosta města Josef Vrátník.

Valašské Meziříčí, které je od roku 2001 Zdravým městem, se může pyšnit oceněním za ukázkový příklad přístupu k seniorům žijících ve městě. Razítko Dobré praxe získalo město jako ocenění aktivit, které mohou obcím a regionům sloužit jako zásobník poznatků a zkušeností.

„Kvalitou života seniorské populace ve městě a zapojením seniorů do komunitního života se zabýváme dlouhodobě. Celkový systém péče o hodnotu života starší generace obyvatel ve Valašském Meziříčí je na vysoké úrovni. Jsem rád, že se se svými zkušenostmi můžeme podělit s kolegy z jiných měst a obcí. Razítko Dobré praxe je důkazem, že svou práci, a to nejen v oblasti péče o seniory, děláme dobře,“ řekl po převzetí ocenění místostarosta města Josef Vrátník.
[...]

Valašské Meziříčí

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Koncepce přípravy na stárnutí populace

Valašské Meziříčí

Titul "Obec přátelská seniorům"

Valašské Meziříčí

Případová studie v publikaci OECD "Stárnutí ve městech"

Brno

Ocenění dobré praxe za Koncepci přípravy na stárnutí

Valašské Meziříčí

Zapojování veřejnosti - projekt s norskými Zdravými městy

Prachatice, NSZM

Domov pro seniory - první PPP projekt kraje

Kraj Vysočina, Humpolec