• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Valašské Meziříčí: Nízkobariérové byty pro seniory

Čtveřice bytových jednotek v penzionu pro seniory na ulici J. K. Tyla prošla částečnou rekonstrukcí. Cílem radnice bylo vytvořit zde za 633 tisíc Kč bez DPH vhodné bydlení pro osoby se sníženou pohyblivostí.

„Evidujeme stále více žádostí o přidělení městského nájemního bytu od seniorů se zhoršenou pohyblivostí nebo na invalidním vozíku. Bohužel však nemáme k dispozici dostatek bezbariérových či nízkobariérových bytů,“ popsala problematiku místostarostka Zdislava Odstrčilová a pokračovala: „Proto jsme se rozhodli v pilotní fázi upravit čtyři byty v penzionu na ulici J. K. Tyla pro tento režim bydlení. Primárně se jednalo o rekonstrukci sociálních zařízení s náklady 633 tisíc korun bez DPH tak, aby vyhovovala standardům kladeným na nízkobariérové bydlení.“

I když se radnice rozhodla nezasahovat do dispozičního řešení bytů, podařilo se jí vybudovat vhodné bydlení pro zmíněnou cílovou skupinu osob. Stávající oddělené toalety a koupelny nechala propojit a do nově vzniklého prostoru umístit sprchový kout se sedátkem, toaletní mísou i umyvadlem odpovídajícím potřebám osob se sníženou pohyblivostí. Také vstupní dveře jsou nově širší a posuvné pro snadnější přístup do koupelny.
[...]

Valašské Meziříčí

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Centrum pro rodinu

Hodonín

Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Hlučín

Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Valašské Meziříčí

Vytvoření Domu sociálních služeb

Valašské Meziříčí

Bydlení seniorů

Valašské Meziříčí